Akce a novinky

Sledujte nás!
17 Čvn

Rodinný festival “ LADNÁ ČELADNÁ „

Kdy 3. srpen 2018 12:00 – 4. srpen 2018 23:00 Festivaly

Letošní ročník, který se odehraje 3. a 4. srpna v areálu Základní školy Čeladná, přináší řadu novinek. Tou největší je vznik druhé scény, na níž se budou střídat divadelní představení s koncerty.
Čtvrtý ročník Ladné Čeladné bude ve znamení dvou významných osobností české hudební scény – Anety Langerové a Davida Kollera. Festival, který se odehraje 3. a 4. srpna v areálu Základní školy Čeladná, uvede 16 koncertů, divadelní představení pro děti, animované projekce, workshopy, kreativní dílny a další doprovodný program.

Letošní žánrová nabídka obsahuje mimo jiné rock, hardrock, rokenrol, ale také ska, swing či balkánské rytmy. Kromě již zmíněných hudebníků se návštěvníci mohou těšit třeba na indie-rockové Downbelow, bratislavské Korben Dallas či britské The Carny Villains.

Bohatý program pro děti
K Ladné Čeladné neodmyslitelně patří dětská scéna s bohatým programem pro malé návštěvníky. Dvě divadelní představení odehrají herci ze Staré arény Ostrava, v rámci projekcí diváci uvidí tradiční české večerníčky z dílny České televize a pod záštitou projektu Celé Česko Čte dětem budou vystupující umělci předčítat pohádky. Za pozornost rovněž stojí hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma, která ve spolupráci se členy divadla Buchty a loutky uvede na hlavní scéně své hudební představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci. V zóně pro děti návštěvníci dále najdou kupříkladu stolní hry, soutěžní stanoviště, trampolíny, malování na obličej a další oblíbené atrakce. V tělocvičně již tradičně vznikne klidová zóna, kde si nejen děti mohou odpočinout od festivalového ruchu.